تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

چطور هنگام رخ دادن خطای ۴۰۴ هشدار ایمیل دریافت کنیم

خطای ۴۰۴ برای بسیاری از کاربران خطایی نگران کننده است. مخصوصا برای کسانی که به تازگی سایت خود را از wordpress.com به wordpress.org منتقل کرده یا نام دامنه خود را تغییر داده اند. این خطا نه‌تنها روی تجربه کاربر از سایت شما تاثیر بدی میگذارد، بلکه میتواند روی عملکرد سایت شما در موتورهای جستجو نیز اثر بگذارد. در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که چطور توسط یک هشدار ایمیل از رخ دادن خطای ۴۰۴ در سایت خود مطلع شوید.
اولین کاری که باید انجام دهید نصب و راه اندازی افزونه ۴۰۴ to 301 است. پس از فعالسازی به مسیر ۴۰۴ to 301 و سپس ۴۰۴ Settings جهت پیکربندی افزونه بروید.

دریافت نوتیفیکشن ارور 404 در ایمیل
دریافت نوتیفیکشن ارور ۴۰۴ در ایمیل

در قسمت direct type گزینه ۳۰۱ Redirect را انتخاب کنید. در قسمت redirect to گزینه page یا custom url را جهت انتخاب صفحه‌ای که میخواهید کاربران پس از مشاهده خطای ۴۰۴ به آن هدایت شوند، انتخاب کنید. همچنین میتوانید گزینه not to redirect را انتخاب کنید تا کاربران به هیچ صفحه‌ای هدایت نشوند.
سپس باید گزینه email notifications را تیک بزنید و آدرس ایمیل خود را وارد کنید. فراموش نکنید روی دکمه save changes جهت ذخیره تنظیمات کلیک کنید.
برای تست افزونه، یک آدرس که در سایتتان موجود نیست (مانند yoursite.com/lala404) را وارد کنید و پوشه ورودی ایمیل خود را چک کنید اکنون باید یک ایمیل هشدار ۴۰۴ در پوشه inbox خود دریافت کرده باشید.


مقاله مرتبط: رفع خطای ۴۰۴ پست‌ها در وردپرس


عیب‌یابی هشدار ایمیل ۴۰۴

رایجترین مشکلی که هنگام کار با این افزونه به آن برمیخورید این است که ممکن است همیشه ایمیل‌ها را در اکانت جیمیل خود دریافت نکنید. علت ایجاد این مشکل این است که این افزونه هنگام ارسال ایمیل از یک آدرس مشابه در فیلدهای to و from استفاده میکند. به این علت که ایمیل هشدار از سرور جیمیل خارج نمیشود، جیمیل این ایمیل را نوعی حقه به حساب می‌آورد و آن را حذف میکند.

جهت حل این مشکل میتوانید از Gmail SMTP server برای ارسال ایمیل استفاده کنید.

راه حل دیگری که برای حل این مشکل وجود دارد، استفاده از اکانت ایمیلی است که با استفاده از نام دامنه‌تان تولید شده مانند wordpress@example.com. اکثر ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب، مانند تسنیم به شما امکان ایجاد تعداد نامحدود اکانت ایمیل را با نام دامنه میدهند. زمانی که یک اکانت ایمیل ایجاد کردید، لازم است که تنظیمات SMTP آن را پیدا کنید. برای یافتن این تنظیمات با شرکت خدمات دهنده میزبانی وب خود در تماس باشید.

پس از یافتن این تنظیمات لازم است که افزونه WP Mail SMTP نصب و فعال سازی نموده و تنظیمات SMTP را در آن وارد کنید.

تنظیمات افزونهWP Mail SMTP
تنظیمات افزونهWP Mail SMTP

امیدواریم این مقاله جهت کمک به دریافت هشدار ایمیل هنگام بروز خطای ۴۰۴ برایتان مفید بوده باشد. اگر سوال یا دیدگاهی دارید زیر همین پست کامنت بگذارید.

 

ابزارهای بهینه سازی وب سایت تسنیم