تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

پنل کاربری ووکامرس به همراه آموزش جز به جز تمام بخش های آن

۱۰
ووکامرس
محمد همتی
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷

یکی از بخش های خوب و کاربردی افزونه ووکامرس، بخش پنل کاربری آن است. در این مقاله در ادامه آموزش ووکامرس میخواهیم تمام بخش های پنل کاربری ووکامرس را معرفی و کاربردهای آن رو مورد برررسی قرار دهیم. وقتی ووکامرس رو نصب می کنیم دیگر احتیاجی به نصب افزونه برای پنل کاربری نیست چون خود ووکامرس یک پنل کاربری عالی با قابلیت ارتقا دارد. که در ادامه بیشتر در مورد آن حرف میزنیم. 

پنل کاربری ووکامرس

پنل کاربری ووکامرس

وقتی شما ووکامرس رو نصب می کنید یک پنل کاربری عالی همراه آن وجود دارد که شما رو به نصب و استفاده از هر نوع محیط کاربری بی نیاز می کند. در این بخش سعی می کنیم تمام بخش های پنل کاربری ووکامرس را آموزش دهیم. در ابتدا صفحه لاگین و ثبت نام ووکامرس رو مورد بررسی قرار میدهیم. شما کافیه آدرس Site.com/my-account رو بزنید تا با صفحه لاگین و ثبت نام روبرو شوید. یک صفحه شکیل و زیبا، که در بخش زیر نمایی از آن را میبینید. 

صفحه ثبت نام در پنل کاربری ووکامرس

نکته: اگر وارد سایت شده اید یا به قول معروف لاگین کرده اید و آدرس Site.com/my-account رو بزنید پنل کاربری ووکامرس نمایش داده می شود.

محیط پنل کاربری ووکامرس

وقتی در سایت لاگین می کنید وارد محیط پنل کاربری ووکامرس می شوید مانند تصویر زیر:

حساب کاربری ووکامرس

پنل کاربری ووکامرس یا همون حساب کاربری ووکامرس، به صورت پیش فرض شامل ۶ بخش است که در مورد تمام بخش های صحبت می کنیم.

  • پیشخوان
  • سفارش ها 
  • دانلود ها 
  • آدرس ها
  • اطلاعات حساب کاربری
  • خروج

پیشخوان

اولین بخشی که هنگام وارد شدن به پنل کاربری با آن روبرو می شوید بخش پیشخوان می باشد. این بخش چیز خاصی ندارد و به شما خوش آمد گویی گفته و دیگر چیزی ندارد. 

گزینه پیشخوان از پنل کاربری ووکامرس

سفارش ها

گزینه بعدی در پنل کاربری ووکامرس ، گزینه سفارش ها است. شما در این بخش می توانید لیست تمام سفارش هایی که داده اید رو ببینید. مانند تصویر زیر:

گزینه سفارش ها از پنل کاربری ووکامرس

دانلودها

در صورتی که شما محصول دانلودی داشته باشید و مشتری از شما محصولات دانلودی خرید کرده باشد می توانید از طریق بخش دانلودها، به محصولات دانلودی که خرید کرده است دسترسی داشته باشد مانند تصویر زیر:

گزینه دانلودها از پنل کاربری ووکامرس

آدرس ها

در این بخش آدرس هایی که کاربر وارد می کند قرار می گیرد. این بخش شامل دو آدرس می شود یکی آدرس صورتحساب و دیگری آدرس برای ارسال محصول، مانند تصویر زیر:

گزینه آدرس ها از پنل کاربری ووکامرس

اطلاعات حساب کاربری

اگر کاربر بخواد اطلاعات حسابشو عوض کنه مثل نام، نام خانوادگی، آدرس ایمیل یا رمز عبور از بخش اطلاعات حساب کاربری استفاده می کند. مانند تصویر زیر:

گزینه اطلاعات حساب کاربری از پنل کاربری ووکامرس

خروج از سیستم

اگر کاربر بخواد از سیستم خارج شود و پنل کاربری ووکامرس رو ترک کند می تواند از طریق گزینه خروج از سیستم این کار رو انجام دهد.