تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

پنل مدیریت ووکامرس به همراه آموزش جز به جز بخش های مختلف آن

۵
ووکامرس
محمد همتی
یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷

یکی از بخش های ووکامرس، پنل مدیریت ووکامرس آن است. خیلی از کاربران وقتتی نصب ووکامرس رو تموم می کنند نمیدونند برای مدیریت ووکامرس باید چه کنند. در این مقاله در ادامه آموزش ووکامرس میخواهیم در مورد پنل مدیریت ووکامرس صحبت کنیم و نحوه دسترسی به آن و بخش های مختلف آن را آموزش دهیم. 

پنل مدیریت ووکامرس

پنل مدیریت ووکامرس

وقتی ووکامرس رو به همراه ووکامرس فارسی نصب می کنید سه منو به بخش منوهای وردپرس اضافه می شود با عناوین زیر: (اگر با نصب ووکامرس آشنا نیستید پیشنهاد میکنم مقاله آموزش نصب ووکامرس را مطالعه کنید.)

  • ووکامرس
  • محصولات 
  • ووکامرس فارسی

منوی دسترسی به مدیریت ووکامرس

منوی ووکامرس

اگر خواستید به پنل مدیریت ووکامرس دسترسی داشته باشید می توانید از طریق این گزینه میتوانید ووکامرس را مدیریت کنید. اکثر بخش های مهم ووکامرس در این منو قرار گرفته است. وقتی موس را روی این منو میبرید شامل چند زیر گزینه اصلی است مانند تصویر زیر:

منوی ووکامرس برای مدیریت ووکامرس

سفارشات: همان طور که از اسمش پیداست مربوط به به بخش سفارشات است و تمام سفارشات موفق و ناموفق در این بخش قرار میگیرد. (اگر نحوه کار با بخش سفارشات رو نمیدونید می توانید مقاله سفارشات در ووکامرس را مطالعه کنید.)
کوپن ها: این بخش مربوط به بخش تعریف کدهای تخفیف است. اگر خواستید کد تخفیف تعریف کنید میتوانید از این بخش استفاده کنید. دست شما برای تعریف انواع مختلف کد تخفیف باز است. (اگر نحوه کار با بخش کوپن ها رو نمیدونید می توانید مقاله ایجاد کوپن تخفیف در ووکامرس را مطالعه کنید.)
گزارشات: اگر میخواهید از فروش، درآمد و … در ووکامرس گزارش تهیه کنید میتوانید از این بخش استفاده کنید. از حق نگذاریم این بخش فوق العاده ست و میتوانید انواع گزار در رابطه با فروشگاه را تهیه کنید. (اگر نحوه کار با بخش گزارشات رو نمیدونید می توانید مقاله آموزش گزارشات ووکامرس را مطالعه کنید.)
پیکربندی: اگر میخواهید فروشگاه ساز ووکامرس رو پیکربندی کنید یا تنطیمات آن را عوض کنید میتوانید از این بخش استفاده کنید. واقعا این بخش کامل است و میتوانید هر کاری که لازم دارید رو انجام دهید. (اگر نحوه کار با بخش کوپن ها رو نمیدونید می توانید مجموعه مقالات آموزش تنظیمات ووکامرس را مطالعه کنید.)
وضعیت: این بخش مربوط به اطلاعات ووکامرس است مثل پوسته ها و افزونه های نصب شده، وضعیت سرور، پیکربندی، امنیت، پایگاه داده و … 
افزودنی ها: این گزینه مربوط به فروش افزونه های پولی خود سایت ووکامرس است. 

توجه: شما از طریق این منو می توانید به تمام بخش های ووکامرس دسترسی داشته باشید بخصوص بخش تنظیمات ووکامرس، که خیلی خیلی مهم است. 

منوی محصولات

دومین منویی که به بخش پیشخوان وردپرس اضافه می شود منوی محصولات است. این بخش مربوط به اضافه کردن محصول، دسته محصول، برچسب های محصول و ویژگی ها است. مانند تصویر زیر:

منوی محصولات برای مدیریت ووکامرس

همه محصولات: اگر تعدادی محصول اضافه کردید میتوانید از این بخش این محصولات رو ببینید. و هر کاری مثل حذف، ویرایش سریع یا ویرایش کامل رو روی آنها اعمال کنید.
افزودن جدیداگر خواستید یک محصول جدید اضافه کنید میتوانید از این بخش استفاده کنید. (اگر نحوه افزودن محصول جدید رو نمیدونید پیشنهاد میکنم مقاله افزودن محصول در ووکامرس را مطالعه کنید.)
دسته بندی ها: هر سایتی نیازمند دسته بندی است خود ووکامرس به صورت جدا از دسته بندی وردپرس دارای دسته بندی است. (اگر نحوه کار با بخش دسته بندی ها رو نمیدونید می توانید مقاله نحوه دسته بندی محصولات در ووکامرس را مطالعه کنید.)
برچسب ها: علاوه بر برچسب ها در وردپرس، ووکامرس هم بخش برچسب های مخصوص خودش را دارد. (اگر نحوه کار با بخش برچسب ها رو نمیدونید می توانید مقاله برچسب در ووکامرس را مطالعه کنید.)
ویژگی ها: این بخش مربوط تعریف ویژگی های مختلف برای محصولات است. که به شدت کاربرد دارد. (اگر نحوه کار با بخش ویژگی ها رو نمیدونید می توانید مقاله ویژگی ها در ووکامرس را مطالعه کنید.)

توجه: این بخش مربوط به محصولات فروشگاه است و بخش مدیریت محصولات است. 

منوی ووکامرس فارسی

این بخش مربوط به نصب ووکامرس فارسی است. اگر ووکامرس فارسی رو نصب کنید این منو هم اضافه می شود. این منوی دارای دو زیر منوی به نام های حلقه های ترجمه و ابزارها می باشد.

منوی ووکامرس فارسی برای مدیریت ووکامرس

حلقه های ترجمه: اگر خواستید بخشی از ووکامرس رو فارسی کنید میتوانید از این بخش استفاده کنید. البته در مطالب آینده در این مورد بیشتر صحبت میکنیم و آموزش های مورد نظر رو ارائه میدهیم.
ابزارها: این بخش مروبط به تاریخ شمسی، قیمت و … می باشد. بعدا کامل در این مورد و موارد استفاده آن صحبت میکنیم.

نتیجه گیری:
در این مقاله سعی کردیم شما رو با پنل مدیریت ووکامرس آشنا کنیم و در صورت نیاز با مقالاتی که معرفی کردیم می توانید به راحتی آن بخش را فرا بگیرید.