تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

نمونه بیزینس پلن آماده رایگان به صورت PDF و کاملا بهینه شده برای کسب و کارها

بعد از اینکه دو مقاله همه چیز در مورد بیزینس پلن BP و ۱۳ مرحله تا نوشتن بیزینس پلن رو منتشر کردیم شاید بالغ بر ۲۰۰ تا ۳۰۰ درخواست نمونه بیزینس پلن آماده رایگان داشتیم و خیلی ها دنبال فرم خام بیزینس پلن بودند. وقتی دیدم این همه درخواست نمونه بیزینس پلن آماده وجود دارد تصمیم گرفتم یک نمونه بیزینس پلن طراحی کنم و برای دانلود عموم قرار دهم تا بتوانند به راحتی طرح کسب کار خود یا همون بیزینس پلن رو بنویسند. البته همان طور که در مقالات قبلی هم گفتم بهتر است همه چیز رو خودتون بنویسید و با جزییات کامل در این باره صحبت کنید تا در ادامه دچار مشکل نشوید. 

نمونه بیزینس پلن

قبل از اینکه فایل نمونه بیزینس پلن آماده را برای شما قرار دهیم توضیحاتی در مورد بیزینس پلن بدم تا ابتدا بدونید چی به چی هستش و بعد نمونه رو بذارم. بیزینس پلن یا Business Plan که به اختصار BP نیز گفته می شود، در زبان فارسی با عنوان طرح کسب و کار یا طرح تجاری معروف است.

طرح کسب کار یا بیزینس پلن، طرحی است که معمولا قبل شروع کسب و کار نوشته می شود و شامل مباحث مالی، بازاریابی و عملیاتی کسب و کار است، که به ما کمک می کند تا به اهداف کسب و کارمون برسیم. حتما باید شفاف و درست تنظیم شود.
وقتی این طرح، دقیق و شفاف تنظیم و نوشته شود در هر مرحله از کار، تمرکزمان را برای رسیدن به اهداف فردی و مالی هدایت می کند.

نکته حیاتی: بذارید یک واقعیت به شما بگویم هر کسب و کاری که بیزنیس پلن یا همون طرح کسب و کار نداره دیر یا زود شکست می خورد. یعنی به این موضوع شک نکنید. دلیل هم دارم برای این صحبت، چون شما در ادامه راه نمی دونید چه کنید و هیچ گونه هدف یا استراتژی برای کسب و کارتون ندارید و بعد از مدتی دچار رکود و در ادامه شاهد شکست کسب و کار خود می شوید. معدود کسب و کاری وجود دارد که بدون داشتن بیزینس پلن تونسته باشند موفقیتی رو کسب کنند.

متاسفانه در ایران کسب و کارهای کمی وجود دارند که از طرح کسب و کار استفاده می کنند. پس پیشنهاد میکنم اگر می خواهید در کسب و کار خود موفق شوید و واقعا مزه موفقیت و فروش خوب رو بچشید حتما حتما همین الان شروع به نوشتن بیزینس پلن یا همان طرح کسب و کار خود کنید.

اگر هم نمیدونید بیزینس پلن چی هستش پیشنهاد میکنم حتما مقاله همه چیز در مورد بیزینس پلن BP رو مطالعه کنید. بعد از مطالعه این مقاله برای نوشتن بیزینس پلن می تونید از مقاله فوق العاده ۱۳ مرحله تا نوشتن بیزینس پلن استفاده کنید. در این مقاله به صورت کامل و شفاف در مورد نحوه نوشتن طرح کسب و کار صحبت کرده ایم که حتما این مقاله رو هم مطالعه کنید.

فرم خام بیزینس پلن

نمونه بیزینس پلن آماده رایگان

در این نمونه بیزینس پلن که ما تهیه کردیم سعی شده نکات پنهان کسب و کار، مورد بررسی قرار گیرد تا شما هم بتوانید با استفاده از این نمونه که از اینجا دانلود می کنید یک بیزینس پلن حرفه ای بنویسید. بازم میگم پیشنهاد من اینه ابتدا دو مقاله قبلی رو مطالعه کنید و بعد این نمونه بیزینس پلن رو دانلود کنید. چون با خوندم مقالات درک درست و دقیقی نسبت به طرح کسب و کار یا همون بیزینس پلن پیدا می کنید. 

نکته مهم: این نمونه بیزینس پلن آماده که در این بخش برای دانلود قرار دادیم بیشتر برای کسب و کارهای فیزیکی جواب میدهد و به صورت دقیق برای آنها تهیه شده است اما به نظرم برای کسب و کارهای اینترنتی هم مناسب است و یک نمونه فرم خام بیزینس پلن عالی برای کسب و کارهای فیزیکی و بین المللی است. 

نمونه بیزینس پلن حرفه ای

توجه: این نمونه بیزینس پلن آماده که برای دانلود قرار داده ایم به صورت رایگان ارائه شده است و هر گونه فروش آن غیر مجاز و حرام است. لطفا آن را به دوستان و همکاران خود با حفظ حق کپی رایت هدیه دهید.

دانلود نمونه بیزینس پلن حرفه ای 

برای دانلود این فایل لطفا ایمیل خود را وارد کنید و روی دکمه کلیک نمایید.