تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

قیمت متغیر در ووکامرس با استفاده از افزونه WooCommerce Prices

۹
ووکامرس
محمد همتی
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷

بعضی وقت ها میخواهید تعداد زیادی محصول را با هم دیگه تغییر قیمت بدید یا به قول معروف قیمت متغیر داشته باشند. اما اگر بخواهیم کل محصولات یا تعداد زیادی از این محصولات در ووکامرس رو با هم تغییر بدیم باید وقت زیادی بذاریم و این کار رو انجام بدیم. در این مقاله در ادامه آموزش ووکامرس میخواهیم در مورد قیمت متغیر در ووکامرس با استفاده از افزونه WooCommerce Prices صحبت کنیم و نحوه کار با آن را آموزش دهیم و توضیح دهیم چطور این تغییر قیمت رو با کمترین زمان ممکن انجام دهیم.

قیمت متغیر در ووکامرس

قیمت متغیر در ووکامرس

برای اعمال قیمت متغیر در ووکامرس باید ابتدا افزونه WooCommerce Prices رو نصب کنید. اگر نحوه نصب افزونه رو نمیدونید پیشنهاد میکنم مقاله آموزش نصب افزونه وردپرس رو مطالعه کنید. بعد نصب افزونه، یک گزینه به بخش محصولات ووکامرس اضافه می شود با عنوان Price، باید روی آن کلیک کنید تا وارد بخش تنظیمات و تغییر قیمت شوید مانند تصویر زیر:

دسترسی به منوی قیمت متغیر در ووکامرس

بعد از اینکه روی گزینه Price کلیک می کنید وارد صفحه ای مانند صفحه زیر می شود :

صفحه افزونه قیمت متغیر در ووکامرس

در این صفحه چند بخش مختلف وجود دارد که در مورد هر کدام توضیحاتی ارائه میدهیم. 

Action: در واقع این قسمت خود دارای زیرگزینه هایی می باشد که با توجه به انتخاب هر یک از آنها مشخص می کنیم که می خواهیم قیمت محصولات را کاهش یا افزایش بدهیم و در اینجا می توانیم مشخص کنیم که این افزایش یا کاهش قیمت از تاریخی به بعد انجام شود و تعداد روز آن را هم معین کنیم.
Value: پس از مشخص کردن اینکه قرار است قیمت محصولات را افزایش یا کاهش دهید در این قسمت آن مقدار را وارد می کنید, البته می توانید به صورت در صدی هم بنویسید.
Sale From: در واقع در این قسمت باید شروع تاریخی را که قرار است تغییرات قیمت صورت گیرد را مشخص کنید.
Sale To: در این قسمت می توانید تاریخ پایانی تغییرات قیمت را مشخص کنید تا بر آن اساس تغییرات رو اعمال کنید.
Category: در این قسمت میتوانید دسته محصولات را انتخاب کنید. اگر خواستید یک دسته خاص رو برای قیمت متغیر در ووکامرس برگزینید از این بخش اقدام کنید.

بعد از اینکه این بخش ها رو تنظیم کردید و لیست محصولات در بخش زیر (دورش خط قرمز کشیدیم) ظاهر شد باید روی قیمت کلیک کنید و قیمت جدید رو وارد کنید. بعد از اینکه قیمت جدید رو وارد کردید باید این تغییرات رو ذخیر کنید کافیه روی گزینه Save Prices کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود و میتوانید خروجی قیمت رو در فروشگاه ببینید. 

توجه: در این مقاله افزونه ای برای قیمت متغیر در ووکامرس معرفی کردیم اگر به دنبال این هستید که ووکامرس رو یاد بگیرید پیشنهاد میکنم مجموعه مقالات آموزش ووکامرس رو مطالعه کنید.

دانلود افزونه WooCommerce Prices برای قیمت متغیر در ووکامرس