تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

فعال‌سازی گواهی SSL در وردپرس با افزونه Really Simple SSL

یکی از مشکلات کاربران در فعال سازی گواهی SSL در وردپرس عدم تخصص در این باره می باشد. واقعا برای افراد مبتدی به شدت سخت است که تنظیمات گواهی SSL رو انجام دهند. اما جای نگرانی نیست چون شما می توانی با نصب افزونه Really Simple SSL به راحتی آب خوردن اقدام به فعال‌سازی گواهی SSL در وردپرس کنید.

کار کردن با این افزونه به شدت ساده می باشد و کافیه این آموزش رو تا انتها دنبال کنید. در انتهای همین آموزش لینک دانلود افزونه Really Simple SSL رو برای شما قرار داده ایم. پس همراه ما باشید تا نحوه فعال‌سازی گواهی SSL در وردپرس با افزونه Really Simple SSL را به شما آموزش دهیم.

فعال‌سازی گواهی SSL در وردپرس

تاثیر فعال سازی گواهی SSL بر سایت

شاید ترسی برای فعال سازی گواهی SSL داشته باشید ولی باید بگویم با فعال سازی SSL شاهد رشد سئو سایت وردپرسی خود می شوید. خود گوگل اعلام کرده است که یکی از موارد که تاثیر زیادی در سئو سایت دارد همین فعال سازی گواهی SSL می باشد. اگر شما گواهی SSL رو فعال کنید و درست تنظیم کنید باعث می شود جایگاه شما در نتایج گوگل به شدت رشد کند. امروزه بالغ بر ۵۰ درصد نتایج صفحه اول گوگل، دارای پروتکل امن SSL یا Https هستند.

سه مرحله برای راه اندازی نوار سبز مرورگر

  • دریافت گواهینامه امن SSL
  • نصب و فعالسازی افزونه
  • فعالسازی SSL با یک کلیک

افزونه Really Simple SSL چه کاری انجام میدهد؟

  • این افزونه مسائلی که وردپرس با SLL دارد مدیریت می کند.
  • تمام درخواست های ورودی به https ریدایرکت می شود. به صورت پیش فرض با وردپرس داخلی ریدایرکت میشود.
  • url وبسایت و url صفجه اصلی به https تغییر می کند.
  • محتوای ناامن شما از http به https تغییر میکند. البته به غیر از لینک هایی که به دامنه های دیگر متصل هستند.

آموزش فعال‌سازی گواهی SSL در وردپرس

در سیستم مدیریت محتوای وردپرس افزونه های زیادی وجود دارد که می تواند به فعال‌سازی گواهی SSL در وردپرس بپردازد اما یکی از بهترین و برترین این افزونه ها، افزونه Really Simple SSL می باشد که تا کنون که در حال نصب و فعال سازی این افزونه هستیم بیش از یک میلیون بار دانلود و نصب وفعال سازی شده است.

توجه: در این مقاله آموزشی که شما در حال مطالعه آن هستید، نسخه ۳٫۱٫۲ این افزونه مورد بحث و بررسی و آموزش قرار گرفته است.

در ابتدای آموزش شما باید بدانید که پروتکل SSL چیست. این پروتکل یک روش حفاظت از اطلاعات کاربر و سرور است. در این روش و پروتکل اطلاعات مابین کاربر و سرور به صورت رمزنگاری شده تبدیل می شود.

افزونه Really Simple SSL یک افزونه کارآمد برای فعال‌سازی گواهی SSL در وردپرس است، که با اعمال همه تنظیمات مورد نیاز، مشکل سبز نشدن گواهی SSL را به راحتی حل می‌کند.

فعال‌سازی گواهی SSL در وردپرس با افزونه Really Simple SSL

ابتدا آخرین نسخه از افزونه Really Simple SSL را از انتهای همین مقاله آموزشی به صورت کاملا رایگان دانلود و سپس در وردپرس سایت خود نصب و فعال سازی نمایید. همچنین اگر از نحوه نصب و فعال سازی افزونه ها در وردپرس آشنایی ندارید، پیشنهاد می شود مقاله آموزشی مرتبط با نصب و فعال سازی افزونه ها در وردپرس را مطالعه نمایید تا بدین وسیله بتوانید بدون هیچگونه ابهامی افزونه های وردپرس را نصب و فعال سازی نمایید.

ورود به تنظیمات افزونه فعال‌سازی گواهی SSL در وردپرس

بعد از نصب و فعال سازی افزونه فعال‌سازی گواهی SSL در وردپرس گزینه جدیدی در منوهای وردپرس اضافه خواهد شد. برای دسترسی به ان ابتدا وارد داشبورد وردپرس شوید و از بخش منو ها، به قسمت تنظیمات مراجعه نمایید و از زیرمنو های موجود در آن روی گزینه SSL کلیک نمایید.
در صفحه تنظیمات افزونه، ۳ زبانه وجود دارد که در واقع دو زبانه آن دارای هیچ گزینه ای جهت تنظیمات نیست و فقط و فقط یک زبانه از آن دارای تنظیمات می باشد.

بخش اول تنظیمات افزونه فعال‌سازی گواهی SSL در وردپرس

به زبانه Settings مراجعه می کنیم تا بدین وسیله تنظیمات افزونه فعال‌سازی گواهی SSL در وردپرس را به کمک هم انجام دهیم. در این زبانه چندین گزینه وجود دارد که این موارد به شرح زیر است:
۱- Mixer Content Fixer: در این قسمت از تنظیمات افزونه پیشنهاد می شود این گزینه را در حال فعال قرار دهید.
۲- Debug: در این بخش از تنظیمات افزونه شما می توانید قابلیت اشکال زدایی افزونه را فعال نمایید.
۳- Stop editing the .htaccess file: این گزینه از تنظیمات افزونه شما می توانید مشخص نمایید که قابلیت ویرایش فایل .htaccess در پیشخوان وردپرس، غیر فعال شود.
۴- Switch mixed content fixer hook: این قسمت از تنظیمات افزونه فعال‌سازی گواهی SSL در وردپرس شما می توانید قابلیت سوییچ شدن فیشر های محتوا را فعال نمایید.
۵- Deactivate plugin and keep SSL: در این بخش از تنظیمات افزونه شما می توانید پلاگین را غیر فعال و SSL را حذف نمایید.

دانلود افزونه Really Simple SSL برای فعال‌سازی گواهی SSL در وردپرس