تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

جستجو و جایگزین کردن کلمات در وردپرس با افزونه Better Search Replace

چند وقت پیش می خواستیم یک آدرس سایت را داخل سایت با یک آدرس جدید جایگزین کنیم ولی چون تعداد این آدرس ها زیاد بود واقعا به صورت دستی امکان پذیر نبود و با یک جستجو ساده به افزونه Better Search Replace برای جستجو و جایگزین کردن کلمات در وردپرس رسیدم. افزونه ای ساده و فوق العاده کاربردی که می توانید هر گونه کلماتی رو با کلمات دیگر جایگزین کنید. در ادامه نحوه کار با این افزونه رو به صورت کامل و گزینه به گزینه آموزش میدهیم.

جستجو و جایگزین کردن کلمات در وردپرس

در سیستم مدیریت محتوای وردپرس افزونه های زیادی وجود دارد که می تواند به جستجو و جایگزین کردن کلمات در وردپرس بپردازد اما یکی از بهترین و برترین این افزونه ها، افزونه Better Search Replace می باشد که تا کنون که در حال نصب و فعال سازی این افزونه هستیم بیش از ۵۰۰ هزار بار دانلود و نصب وفعال سازی شده است.

توجه: در این مقاله آموزشی که شما در حال مطالعه آن هستید، نسخه ۱٫۳٫۲ این افزونه مورد بحث و بررسی و آموزش قرار گرفته است.

این افزونه شامل امکاناتی نظیر موارد زیر می باشد:

  • پشتیبانی از پیشوند و سریال تمامی جداول
  • توانایی انتخاب جداول مختلف
  • پشتیبانی از فایل های چند رسانه ای
  • بدون نیاز به نصب و راه اندازی مجدد وردپرس
  • و…

جستجو و جایگزین کردن کلمات در وردپرس با افزونه Better Search Replace

ابتدا آخرین نسخه از افزونه Better Search Replace را از انتهای همین مقاله آموزشی به صورت کاملا رایگان دانلود و سپس در وردپرس سایت خود نصب و فعال سازی نمایید. همچنین اگر از نحوه نصب و فعال سازی افزونه ها در وردپرس آشنایی ندارید، پیشنهاد می شود مقاله آموزشی مرتبط با نصب و فعال سازی افزونه ها در وردپرس را مطالعه نمایید تا بدین وسیله بتوانید بدون هیچگونه ابهامی افزونه های وردپرس را نصب و فعال سازی نمایید.

ورود به تنظیمات افزونه جستجو و جایگزین کردن کلمات در وردپرس

بعد از نصب و فعال سازی افزونه جستجو و جایگزین کردن کلمات در وردپرس گزینه جدیدی در منوی پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد. برای دسترسی به آن ابتدا وارد پنل پیشخوان وردپرس شوید و از بخش منوهای موجود، به بخش ابزار ها مراجعه نمایید و از زیرمنو های موجود در آن روی گزینه Better Search Replace کلیک نمایید.

در صفحه تنظیمات افزونه سه زبانه وجود دارد که به کمک یکدیگر تک تک موارد آن را بررسی خواهیم کرد.

بخش اول تنظیمات افزونه جستجو و جایگزین کردن کلمات در وردپرس

زبانه اول این تنظیمات، زبانه Search/Replace است که در واقع شما ۹۰ درصد کاری را که قرار است افزونه انجام دهد را در این صفحه مشخص می کنید. در این زبانه چندین گزینه برای تنظیمات به شرح موارد زیر وجود دارد:
۱- Search for: در این قسمت از تنظیمات بخش اول شما عبارتی که قصد جایگزین کردن آن با عبارت دیگری دارید را قرار می دهید. به عنوان مثال ما قصد داریم تمامی عباراتی که در آن کلمه دیدگاه وجود دارد را حذف کنیم و به جای آن کلمه جایگزین بنویسیم. بنابراین در این قسمت عبارت دیدگاه را قرار می دهیم.
۲- Replace with: این قسمت از تنظیمات زبانه اول شما عبارتی که قصد دارید جایگزین عبارت جستجو شده شود را قرار دهید. به عنوان مثال می توانید این قسمت را با عبارت نظر پر کنید.
۳- Select tables: این گزینه از تنظیمات زبانه اول شما در واقع مهم ترین کار یعنی انتخاب جدول مورد نظر را انجام می دهید. به عنوان مثال برای دیدگاه ها، ما جداول wp_comments و wp_commentsmeta را انتخاب می کنیم.  
۴- Case-Insensitive: در این گزینه از تنظیمات بخش اول شما می توانید قابلیت حساسیت روی جستجوی عبارت را بیشتر کنید.
۵- Replace GUIDs: در این قسمت از تنظیمات افزونه شما می توانید قابلیت متن راهنما برای عباراتی که جایگزین شدند مشخص کنید.
۶- Run as dry run: در این بخش از تنظیمات افزونه افزونه به شما این قابلیت می دهد که قبل از انجام پروسه، نتایج جستجو را به شما نمایش دهد.
بعد از انجام تنظیمات می توانید روی گزینه Run Search/Replace کلیک نمایید تا پروسه جستجو و جایگزینی عبارات انجام شود.
روی زبانه دوم از تنظیمات یعنی زبانه Settings کلیک نمایید تا تنظیمات مورد نظر خود را در آن قسمت نیز انجام دهیم.

دانلود افزونه Better Search Replace برای جستجو و جایگزین کردن کلمات در وردپرس