تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

انتقال وردپرس به هاست یا دامنه ای دیگر با افزونه All-in-One WP Migration

بعضی وقت ها می خواهید وردپرستون رو به یک هاست یا دامنه دیگری منتقل کنید اگر بخواهید به صورت دستی این کار رو انجام دهید واقعا اذیت کننده و وقت گیر است. در این مقاله میخواهیم افزونه ای برای انتقال وردپرس به هاست یا دامنه ای دیگر معرفی و آموزش دهیم. با استفاده از افزونه All-in-One WP Migration می توانید سایت وردپرسیتون رو به هاست یا دامنه دیگری منتقل کنید. کار کردن با این افزونه به شدت آسان است، برای کار کردن با این افزونه کافیه مقاله رو مطالعه کنید.

انتقال وردپرس به هاست یا دامنه ای دیگر

در سیستم مدیریت محتوای وردپرس افزونه های زیادی وجود دارد که می تواند به افزونه انتقال وردپرس به هاست یا دامنه ای دیگر بپردازد اما یکی از بهترین و برترین این افزونه ها، افزونه All-in-One WP Migration می باشد که تا کنون که در حال نصب و فعال سازی این افزونه هستیم بیش از یک میلیون بار دانلود و نصب و فعال سازی شده است.

توجه: در این مقاله آموزشی که شما در حال مطالعه آن هستید، نسخه ۶٫۱۸ این افزونه مورد بحث و بررسی و آموزش قرار گرفته است.

انتقال وردپرس به هاست یا دامنه ای دیگر با افزونه All-in-One WP Migration

ابتدا آخرین نسخه از افزونه انتقال وردپرس به هاست یا دامنه ای دیگر را از انتهای همین مقاله آموزشی به صورت کاملا رایگان دانلود و سپس در وردپرس سایت خود نصب و فعال سازی نمایید. همچنین اگر از نحوه نصب و فعال سازی افزونه ها در وردپرس آشنایی ندارید، پیشنهاد می شود مقاله آموزشی مرتبط با نصب و فعال سازی افزونه ها در وردپرس را مطالعه نمایید تا بدین وسیله بتوانید بدون هیچگونه ابهامی افزونه های وردپرس را نصب و فعال سازی نمایید.

ورود به تنظیمات افزونه انتقال وردپرس به هاست یا دامنه ای دیگر

بعد از نصب و فعال سازی افزونه گزینه جدیدی در منوی وردپرس اضافه خواهد شد. برای دسترسی به آن ابتدا وارد داشبورد وردپرس شوید از منو های موجود در پیشخوان، ماوس خود را روی گزینه All-in-One WP Migration نگه دارید تا زیر منو های آن نمایان شود. در ادامه از زیر منو های نمایش داده شده روی گزینه Export کلیک نمایید تا بتوانید وارد تنظیمات افزونه شوید.

برون بری

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید در صورتی که دامنه خود را برای انتقال وبسایت تغییر داده ‌اید و قصد دارید تا از عنوان دامنه جدید در آن استفاده کنید مشابه تصویر در بخش ابتدایی درون ریزی بر روی دکمه Add کلیک کنید. سپس در فیلد اول نام دامنه فعلی و در فیلد دوم نام دامنه جدید را وارد کنید تا در صورت وجود کلمات با دامنه قبلی در نوشته ها، برگه و محتوای کلی سایت با نام دامنه جدید جایگزین شود. در ادامه بر روی Advanced options کلیک کنید و قسمت‌هایی از سایت را که نمی‌خواهید از آنها خروجی تهیه کنید را تیک بزنید. این موارد شامل گزینه های زیر می باشد:

  • عدم خروجی از دیدگاه های وردپرس
  • عدم خروجی از رونوشت ها در وردپرس
  • عدم خروجی از فایل ها ی رسانه وردپرس
  • عدم خروجی از پوسته وردپرس
  • عدم خروجی از فایل های افزون
  • عدم خروجی از بانک اطلاعاتی (sql)
  • عدم خروجی از دامنه ایمیل (sql)

بعد از انجام تنظیمات خود بر روی دکمه Export To کلیک نمایید و بعد با کلیک بر روی گزینه های FTP،  Files، google Drive  و… نوع خروجی از اطلاعات را به صورت دانلود فایل و یا آپلود در گوگل درایو انتخاب کنید و در پایان بسته به میزان محتوای اصلی سایت خود، باید منتظر بمانید تا خروجی منتشر شود و عملیات خروجی گرفتن صورت بگیرد. بعد از خروجی گرفتن یک فایل با فرمت .wpress در اختیار شما قرار می گیرد آن را دانلود کنید و ذخیره نمایید.

Import

بعد از اتمام فرآیند برون بری کردن از سایت، زمان آن رسیده است تا اطلاعات ذخیره شده را در سایت جدیدتان درون ریزی کنیم. به همین سبب به هاست جدیدتان مراجعه کنید و وردپرس را روی هاست جدیدتان راه اندازی نمایید. سپس در وردپرس جدید، افزونه انتقال وردپرس به هاست یا دامنه ای دیگر را نصب و فعال سازی کنید و وارد بخش Import شوید.

درون ریزی

بعد از ورود به صفحه  درون ریزی، روی دکمه Import From کلیک نمایید و سپس فایلی که در مرحله اول خروجی گرفته بودید را آپلود نمایید. بعد از اتمام فرایند آپلود افزونه یک پیغام مبتنی بر درون ریزی وب سایت به شما نمایش می دهد.

Backup

بکاپ

یکی از ویژگی های افزونه انتقال وردپرس به هاست یا دامنه ای دیگر، قابلیت گرفتن بک آپ در ورپرس می باشد. برای گرفتن یک بکاپ از زیرمنو های موجود افزونه روی گزینه Backups کلیک نمایید. با ورود به این صفحه کافیست روی گزینه Create Backup کلیک نمایید تا یک نسخه پشتیبان از وب سایت شما تهیه شود.

نتیجه:
افزونه های زیادی برای انتقال وردپرس به هاست یا دامنه ای دیگر وجود دارد اما از اگر دنبال یک افزونه ساده و کاربردی هستید به نظرم All-in-One WP Migration یکی از بهترین ها در این حوزه می باشد. اگه آموزش رو دنبال کرده باشید متوجه شده اید کار کردن با این افزونه چه قد ساده است. 

دانلود افزونه All-in-One WP Migration برای انتقال وردپرس به هاست یا دامنه ای دیگر