تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

ابزارک های کاربردی وردپرس با افزونه SiteOrigin Widgets Bundle

بخش ابزارک های وردپرس به خودی خود، ابزارک های زیاد و کاربردی ندارد اما اگر شما به دنبال ابزارک های کاربردی وردپرس هستید و میخواهید تعدادی ابزارک حرفه ای و کاربردی داشته باشید پیشنهاد میکنم حتما افزونه SiteOrigin Widgets Bundle رو نصب نمایید. با استفاده از این افزونه می توانید تعداد زیادی ابزارک کاربردی وردپرس داشته باشید. این ابزارک ها شامل: دکمه، فرم، دکمه CTA، جعبه قیمت، بخش ویژگی ها، دکمه های شبکه های اجتماعی، ویرایشگر و … می باشد. یکی از خوبی های این افزونه قابلیت ویرایش تمام بخش های ابزارک می باشد. یعنی اگر خواستید ابزارکی رو از این مجموعه استفاده کنید می توانید کل بخش های آن را ویراش کنید. اگر به دنبال یک افزونه حرفه ای برای ابزارک هستید پیشنهاد میکنم این مقاله رو تا انتها مطالعه کنید.

ابزارک های کاربردی وردپرس

در سیستم مدیریت محتوای وردپرس افزونه های زیادی وجود دارد که می تواند به ابزارک های کاربردی وردپرس بپردازد اما یکی از بهترین و برترین این افزونه ها، افزونه SiteOrigin Widgets Bundle می باشد که تا کنون که در حال نصب و فعال سازی این افزونه هستیم بیش از یک میلیون بار دانلود و نصب و فعال سازی شده است.

توجه: در این مقاله آموزشی که شما در حال مطالعه آن هستید، نسخه ۱٫۱۳٫۳ این افزونه مورد بحث و بررسی و آموزش قرار گرفته است.

ابزارک های کاربردی وردپرس با افزونه SiteOrigin Widgets Bundle

ابتدا آخرین نسخه از افزونه SiteOrigin Widgets Bundle را از انتهای همین مقاله آموزشی به صورت کاملا رایگان دانلود و سپس در وردپرس سایت خود نصب و فعال سازی نمایید. همچنین اگر از نحوه نصب و فعال سازی افزونه ها در وردپرس آشنایی ندارید، پیشنهاد می شود مقاله آموزشی مرتبط با نصب و فعال سازی افزونه ها در وردپرس را مطالعه نمایید تا بدین وسیله بتوانید بدون هیچگونه ابهامی افزونه های وردپرس را نصب و فعال سازی نمایید.

ورود به تنظیمات افزونه ابزارک های کاربردی وردپرس

بعد از نصب و فعال سازی افزونه SiteOrigin Widgets Bundle گزینه جدیدی در پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد. برای دسترسی به تنظیمات این افزونه ابتدا وارد پنل مدیریت وردپرس شوید و از بخش پیشخوان وردپرس اشاره گر ماوس خود را روی منوی افزونه ها نگه دارید تا زیر منو های آن نمایان شود سپس از بخش زیر منو ها روی گزینه SiteOrign Widgets کلیک نمایید تا بتوانید بدین وسیله ابزارک های کاربردی وردپرس را در سایت خود قرار دهید.

بخش اول تنظیمات افزونه ابزارک های کاربردی وردپرس

همان گونه که مشاهده می کنید در این صفحه لیست تمام ابزارک های فعال و غیر فعال نشان داده شده است. شما می توانید ابزارک های دلخواه خود را از این بخش فعال کنید یا آن ها را غیرفعال نمایید. حال برای اینکه این ابزارک های کاربردی وردپرس را در سایت خود قرار دهید به بخش ابزارک ها مراجعه نمایید.

بخش دوم تنظیمات افزونه ابزارک های کاربردی وردپرس

برای دسترسی به ابزارک ها، از داشبورد وردپرس و منوهای پیشخوان، به بخش نمایش مراجعه کرده و از زیرمنوهای موجود در آن روی گزینه ابزارک ها کلیک نمایید.

بخش سوم تنظیمات افزونه ابزارک های کاربردی وردپرس

در این بخش لیست ابزارک هایی را که فعال کرده بودیم همان طور که در تصویر مشاهده می کنید به بخش ابزارک ها اضافه شده است. حال می توانید ابزارک دلخواه خود را بکشید و در قسمت کناری یا فوتر سایت خود قرار دهید.
مثال: به عنوان مثال ما قصد داریم ابزارک Button را فعال کنیم. با این ابزارک قادر خواهیم بود کلید های لینک دار بسازیم. به عنوان مثال کلید (دانلود) را می سازیم.

بخش چهارم تنظیمات افزونه ابزارک های کاربردی وردپرس

در بخش تنظیمات ابزارک، چندین گزینه وجود دارد. این گزینه ها به شرح موارد زیر می باشند:
۱- Button text: در این بخش از تنظیمات شما می بایتسی متن دکمه را در این قسمت بنویسید.
۲- Select Content: در این قسمت شما باید مکان دکمه خود را تعیین کنید. (در کدام برگه یا صفحه باشد)
۳- Open a New Window: با با فعال کردن این گزینه لینک این دکمه در ینجره جدیدی نمایش داده می شود.
۴- Icon: در این بخش شما می بایستی آیکون مرتبط با دکمه مد نظر خود را از بین آیکون ها انتخاب کنید.
۵- Icon Color: در این قسمت شما باید رنگ آیکون را تعیین کنید.
۶- Choose Media: با کلیک کردن روی این گزینه شما می توانید عکسی در آیکون خود بگذارید.
۷- Icon Placement: در این بخش شما می توانید مکان آیکون را تعیین کنید.
۸- Align: در این قسمت شما می توانید نحوه قرار گرفتن دکمه را مشخص کنید.
۹- ‌Button Theme: در این بخش شما قادر خواهید بود تم دکمه را مشخص کنید.
۱۰- Button Color: در این بخش شما می بایستی  رنگ دکمه را تعیین کنید.
۱۱- Text Color: در این بخش از تظنیمات افزونه رنگ متن روی دکمه را انتخاب کنید.
۱۲- Font: در این قسمت از تنظیمات افزونه ابزارک‌های سفارشی در وردپرس شما می توانید فونت متن را مشخص کنید.
۱۳- Font Size: در این بخش شما می توانید سایز فونت را تعیین کنید.
۱۴- Rounding: در این بخش شما می توانید اندازه گرد کردن دکمه را انتخاب کنید.
۱۵- Padding: در این قسمت از تظنیمات افزونه ابزارک های کاربردی وردپرس شما می توانید فاصله متن از دکمه را تعیین کنید.
در نهایت پس از اعمال تغییرات موردنظر روی دکمه ذخیره کلیک نمایید. سپس به برگه یا صفحه ای که دکمه را در آن قرار داده بودید مراجعه نمایید.

استفاده از بقیه ابزارک های افزونه SiteOrigin Widgets Bundle

این فقط یکی از ابزارک های افزونه SiteOrigin Widgets Bundle می باشد. وقتی این افزونه رو نصب می کنید تعداد زیادی ابزارک کاربردی وردپرس در بخش ابزارک های وردپرس ایجاد می شود که خیلی خیلی به شما کمک می کند. به جرات می توان گفت بهترین افزونه رایگان وردپرس در حوزه ابزارک می باشد. کافیه ابزارک مورد نظر رو اضافه کنید و آن را ویرایش نمایید. 

دانلود افزونه SiteOrigin Widgets Bundle برای ایجاد ابزارک های کاربردی وردپرس