تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

آموزش افزونه رویداد برای وردپرس با نام The Events Calendar

بعضی وقت ها می خواهیم در وردپرس، تقویم و رویداد داشته باشیم برای این کار می توانید هم کدنویسی کنید هم از افزونه رویداد برای وردپرس استفاده کنید. یکی از افزونه های خوب در این زمینه افزونه The Events Calendar می باشد. از طریق این افزونه می توانید هر نوع تقویم و رویدادی در سایت وردپرسیتون داشته باشید. در این مقاله به صورت کامل اقدام به آموزش افزونه رویداد برای وردپرس با نام The Events Calendar می کنیم و تمام بخش های آن را به صورت گزینه به گزینه آموزش میدهیم تا بتوانید از آن در سایت خود استفاده کنید.
فقط توجه داشته باشید تنظیمات این افزونه، پیشرفته است و شاید شما رو دچار سردگمی کند پس لطفا بر اساس آموزش جلو بروید. این افزونه به شما اجازه میدهد رویداد ها و حوادث را به اشتراک بگذارید.

آموزش افزونه رویداد برای وردپرس

در سیستم مدیریت محتوای وردپرس افزونه های زیادی وجود دارد که می تواند به ایجاد رویداد برای وردپرس بپردازد اما یکی از بهترین و برترین این افزونه ها، افزونه The Events Calendar می باشد که تا کنون که در حال نصب و فعال سازی این افزونه هستیم بیش از ۷۰۰ هزار بار دانلود و نصب وفعال سازی شده است.

توجه: در این مقاله آموزشی که شما در حال مطالعه آن هستید، نسخه ۴٫۷٫۳ این افزونه مورد بحث و بررسی و آموزش قرار گرفته است.

بعضی از ویژگی های افزونه The Events Calendar

 • پشتیبانی WP REST API
 • سبک اسکلت به تم سریع و موثر است
 • الگوی جزئی لغو می شود
 • برچسب های قالب، قلاب ها و فیلتر ها
 • مستندات گسترده
 • کتابخانه قطعه کد در GitHub

نکته بسیار مهم: این افزونه واردات رویداد بزرگ را آسان تر از قبل انجام می دهد. این سرویس افزودنی برای تقویم رویدادها به شما امکان می دهد رویدادها را از منابع مورد علاقه خود، از جمله Facebook، Meetup، Google Calendar، iCalendar، CSV و ICS وارد کنید.

بعضی از امکانات افزونه The Events Calendar

 • سریعا رویدادها را ایجاد کنید
 • سالن ها و برگزارکنندگان ذخیره شده
 • نمایش تقویم ماهانه با راهنمایی
 • نمای لیست
 • نمایش روز
 • جستجوی رویداد
 • نقشه های گوگل
 • ویجت: فهرست رویدادهای آینده
 • رویدادهای طبقه بندی (دسته بندی ها و برچسب ها)
 • تقویم گوگل و صادرات iCal
 • نقطه پایان WP REST (READ)
 • به طور کامل برای مرور فوق العاده صاف و آشکار شده است
 • کاملا پاسخگو از تلفن همراه به قرص به دسکتاپ
 • تست شده بر روی چارچوب موضوع اصلی مانند Avada، پیدایش، تم وو، پایان نامه و بسیاری دیگر
 • جستجوگرهای خود را با Microformats افزایش دهید
 • بین المللی و ترجمه شده
 • Stylesheets چندگانه (اسکلت، پیش فرض، سبک رویدادی قبیله) برای بهبود ادغام
 • برچسب های گسترده قالب برای سفارشی سازی
 • هوک و فیلتر کردن wazoo
 • پشتیبانی از ذخیره سازی
 • حالت Debug برای توسعه دهندگان

آموزش افزونه رویداد برای وردپرس با نام The Events Calendar

ابتدا آخرین نسخه از افزونه رویداد برای وردپرس را از انتهای همین مقاله آموزشی به صورت کاملا رایگان دانلود و سپس در وردپرس سایت خود نصب و فعال سازی نمایید. همچنین اگر از نحوه نصب و فعال سازی افزونه ها در وردپرس آشنایی ندارید، پیشنهاد می شود مقاله آموزشی مرتبط با نصب و فعال سازی افزونه ها در وردپرس را مطالعه نمایید تا بدین وسیله بتوانید بدون هیچگونه ابهامی افزونه های وردپرس را نصب و فعال سازی نمایید.

ورود به تنظیمات افزونه رویداد برای وردپرس

بعد از نصب و فعال سازی افزونه، گزینه جدیدی در منوی وردپرس اضافه خواهد شد. برای دسترسی به آن ابتدا وارد داشبورد وردپرس شوید و از منوهای موجود در پیشخوان گزینه جدید با نام Events قابل مشاهده خواهد بود. نشانه گر ماوس خود را روی آن نگه دارید تا زیرمنو های آن قابل مشاهده شود. در نهایت از زیرمنو های نمایش داده شده روی گزینه Settings کلیک نمایید تا شروع کار خود را با پیکربندی افزونه آغاز کنیم. با ورود به صفحه تنظیمات افزونه، چندین زبانه قابل مشاهده خواهد بود. در زبانه اول ما به تنظیمات اصلی افزونه یا تنظیمات کلی افزونه خواهیم پرداخت.

بخش اول تنظیمات

در بخش اول از تنظیمات گزینه ای با عنوان Show The Events Calendar Link قابل مشاهده خواهد بود. شما با فعال کردن این گزینه قادر خواهید بود قابلیت نمایش تمامی رویداد ها و تقویم ها را در وب سایت خود فعال نمایید.

بخش دوم تنظیمات

در ادامه تنظیمات این زبانه، چندین گزینه وجود دارد که عنوان اصلی آن General Settings می باشد. این گزینه ها به شرح موارد زیر می باشد:
۱- Number of events to show per page: در این قسمت از تنظیمات افزونه رویداد برای وردپرس شما قادر خواهید بود تعداد نمایش رویداد ها در صفحه رو مشخص نمایید.
۲- Enable live refresh: در این بخش از تنظیمات افزونه شما قادر خواهید بود مشخص نمایید که با فیلتر کردن رویداد ها، تاریخ تقویم به صورت خودکار بروزرسانی شود.
۳- Show Comments: در این بخش از تنظیمات افزونه شما می توانید قابلیت نظر در رویداد ها را فعال سازی نمایید.
۴- Show custom field metabox: در این قسمت از تنظیمات افزونه شما می توانید زمینه های سفارشی وردپرس را برای رویداد ها فعال نمایید.
۵- Include Events in main blog loop: در این بخش شما می توانید رویداد ها را در پست های دیگر نیز نمایش دهید.
۶- Events URL Slug: در این قسمت شما می توانید ساختار اصلی آدرس منحصر به فرد بخش رویداد ها را مشخص نمایید.
۷- Single Event URL Slug: در این قسمت شما قادر خواهید بود آدرس مخصوص به یک رویداد را مشخص نمایید.
به عنوان مثال – اگر بخواهیم لیستی از دسته بندی ها را ببینیم، در بخش آدرس عبارت Categories را ذکر می کند، اما اگر بخواهیم یک دسته بندی را مشاهده کنیم، از عبارت Category استفاده می شود.
۸- End of day cutoff: در این بخش شما قادر خواهید بود یک زمان برای پایان رویداد ایجاد نمایید تا بعد از گذشتن نیمه شب، دیگر رویداد روز گذشته نمایش داده نشود.
۹- Default currency symbol: در این بخش از تنظیمات افزونه شما قادر خواهید بود نماد پیش فرض ارز را برای هزینه رویداد ها مشخص نمایید.
۱۰- Currency Symbol Follows Value: در این بخش از تنظیمات افزونه رویداد فارسی وردپرس شما می توانید مشخص نمایید بعد از نوشتن مقدار، واحد پولی ارزی نمایش داده شود.
۱۱- Duplicate Venues & Organizers: در این قسمت از تنظیمات افزونه شما می توانید محل رویداد ها را بهینه سازی و سازماندهی کنید.
۱۲- Move to trash events older than: در این بخش شما می توانید رویداد های گذشته را به سطل آشغال منتقل نمایید.

بخش سه تنظیمات

در ادامه تنظیمات، عنوانی با نام Map Settings قابل مشاهده خواهد شد. در این بخش دو گزینه به شرح موارد زیر وجود دارد:
۱- Enable Maps: در این قسمت از تنظیمات افزونه شما قادر خواهید بود قابلیت نمایش نقشه و مکان را در رویداد ها فعال نمایید.
۲- Google Maps Default Zoom level: در این بخش از تنظیمات افزونه تقویم و رویداد برای وردپرس شما قادر خواهید بود سطح زوم روی نقشه را مشخص نمایید.

بخش چهار تنظیمات

در این بخش از تنظیمات افزونه که عنوان آن Miscellaneous Settings می باشد چندین بخش وجود دارد. این بخش ها به شرح موارد زیر می باشند:
۱- View Welcome Page: در این قسمت از تنظیمات افزونه رویداد برای وردپرس شما قادر خواهید بود صفحه ای را که به هنگام نصب افزونه نمایش داده را مشاهده نمایید.
۲- View Update Page: در این بخش از تنظیمات افزونه شما قادر خواهید بود صفحه ای را که هنگام بروزرسانی افزونه نمایش می دهد را مشاهده نمایید.
۳- Debug Mode: در این قسمت از تنظیمات افزونه شما می توانید به افزونه این امکان را بدهید تا به صورت خودکار اطلاعات را اشکال زدایی نماید.

بخش پنج تنظیمات

در بخش نهایی از تنظیمات زبانه اول از تنظیمات که عنوان آن Time Zone Settings می باشد دو گزینه طبق تصویر بالا شماره گذاری شده است. این گزینه ها به شرح موارد زیر می باشند:
۱- Time Zone Mode: در این بخش از تنظیمات افزونه شما قادر خواهید بود منطقه زمانی خود را مشخص نمایید.
۲- Show time zone: در این قسمت از تنظیمات افزونه شما می توانید منطقه زمانی را به انتهای یک رویداد اضافه کنید و آن را به کاربران وب سایت خود نمایش دهید.
بعد از اتمام تنظیمات و انجام تغییرات لازم در زبانه General، روی گزینه Save Change کلیک نمایید تا تنظیمات انجام شده ذخیره شود. بعد از اتمام فرایند ذخیره سازی روی زبانه دوم از تنظیمات یعنی زبانه Display کلیک نمایید تا به کمک هم تنظیمات ظاهری افزونه را نیز تنظیم نماییم.

بخش شش تنظیمات

با ورود به بخش تنظیماتی زبانه Display، در وحله اول عنوانی با نام Basic Template Settings مشاهده می کنید. در این بخش طبق تصویر بالا چندین بخش شماره گذاری شده است. این بخش ها به شرح موارد زیر می باشند:
۱- Default stylesheet used for events templates: در این قسمت از تنظیمات افزونه رویداد برای وردپرس شما قادر خواهید بود از قالب های پیشفرض برای نمایش رویداد ها استفاده کنید.
۲- Events template: در این بخش از تنظیمات افزونه شما قادر خواهید بود یک قالب را برای صفحه نمایش رویداد ها انتخاب نمایید.
۳- Enable event views: در این قسمت از تنظیمات افزونه شما می توانید قابلیت نمایش رویداد ها را فعال نمایید.
۴- Default view: در این بخش از تنظیمات افزونه شما می توانید قالب بندی که انتخاب کردید را تنظیم و سفارشی سازی نمایید.
۵- Disable the Event Search Bar: در این قسمت از تنظیمات افزونه شما می توانید نوار جستجو را در رویداد ها فعال نمایید.
۶- Month view events per day: در این بخش از تنظیمات افزونه شما می توانید رویداد های ماهانه را در هر روز مشاهده نمایید.
۷- Enable the month view cache: در این بخش از تنظیمات افزونه شما قادر خواهید بود قابلیت کش کردن رویداد های ماهانه را فعال نمایید.

بخش هفت تنظیمات

۱- Date with year: در این قسمت از تنظیمات افزونه رویداد برای وردپرس شما قادر خواهید بود ساختار نمایش تاریخ با سال را مشخص نمایید.
۲- Date without year: در این بخش از تنظیمات افزونه شما قادر خواهید بود ساختار نمایش تاریخ بدون سال را مشخص نمایید.
۳- Month and year format: در این قسمت از تنظیمات افزونه شما می توانید ساختار نمایش ماه و سال را مشخص نمایید.
۴- Date time separator: در این بخش از تنظیمات افزونه شما می توانید کاراکتر جدا کننده تاریخ را مشخص نمایید.
۵- Time range separator: در این بخش شما قادر خواهید بود کاراکتر جدا کننده زمان را مشخص نمایید.
۶- Datepicker Date Format:  در این قسمت شما قادر خواهید بود از ساختار های آماده نمایش تاریخ استفاده نمایید.

بخش هشت تنظیمات

در بخش نهایی از تنظیمات افزونه، دو گزینه طبق تصویر بالا مشخص شده است. این دو گزینه به شرح موارد زیر می باشند:
۱- Add HTML Before Event Content: در این قسمت از تنظیمات افزونه رویداد برای وردپرس شما قادر خواهید بود ساختار اچ تی ام الی جهت سفارشی سازی ظاهر و ساختار، قبل از رویداد ها درج نمایید.
۲- Add HTML After Event Content: در این قسمت از تنظیمات افزونه رویداد برای وردپرس شما قادر خواهید بود ساختار اچ تی ام الی جهت سفارشی سازی ساختار، بعد از رویداد ها درج نمایید.
بعد از اتمام تنظیمات لازم، روی گزینه Save Change کلیک نمایید تا تنظیمات انجام شده ذخیره شود. بعد از اتمام فرایند ذخیره سازی تنظیمات، از زیرمنو های گزینه Event، روی گزینه Add New کلیک نمایید.

نکته: سه بخش دیگر باقی مانده از زبانه های تنظیمات، نیاز به پیکربندی و تغییراتی نیست و شما نیازی نیست وارد بخش های آن شوید.

بخش اول افزودن رویداد

در بخش اضافه کردن یک رویداد جدید، شما در ابتدا می بایستی یک عنوان برای صفحه خود در نظر بگیرید. بعد از انتخاب عنوان، می توانید توضیحاتی در رابطه با آن در بخش محتوا قرار دهید و بعد از اتمام فرایند بالا، به بخش The Events Calendar مراجعه نمایید تا تنظیمات موجود را انجام دهیم.
۱- Start/End: در این قسمت از تنظیمات افزونه رویداد برای وردپرس شما قادر خواهید بود تاریخ شروع و پایان برای رویداد خود انتخاب نمایید.
۲- Venue Name: در این بخش از تنظیمات افزونه شما قادر خواهید بود نام محل برگزاری رویداد را مشخص نمایید.
۳- Address: در این قسمت از تنظیمات افزونه شما می توانید آدرس برگزاری رویداد را مشخص نمایید.
۴- City: در این بخش از تنظیمات افزونه شما می توانید شهر برگذاری رویداد را مشخص نمایید.
۵- Country: در این بخش شما قادر خواهید بود کشور برگذاری رویداد را مشخص نمایید.
۶- State of Province: در این قسمت شما قادر خواهید بود ایالت یا استان برگذاری رویداد را مشخص نمایید.
۷- Postal Code: در این بخش شما می توانید کد پستی محل برگذاری رویداد را مشخص نمایید.
۸- Phone: در این قسمت شما می توانید شماره تماس محل برگذاری رویداد را مشخص نمایید.
۹- Website: در این قسمت از تنظیمات رویداد های وردپرس قادر خواهید بود آدرس وب سایت رویداد را مشخص نمایید
۱۰- Show Map: در این بخش شما می توانید مشخص نمایید که آیا قصد دارید محل برگذاری رویداد را روی نقشه نمایش دهید.
۱۱- Show Map Link: در این قسمت شما قادر خواهید بود لینک محل برگذاری رویداد را روی نقشه وارد نمایید.
۱۲- Organizer Name: در این قسمت شما می توانید نام شخص برگذار کننده رویداد را مشخص نمایید.
۱۳- Phone: در این بخش از تنظیمات افزونه شما می توانید شماره تماس برگذار کننده را مشخص نمایید.
۱۴- Website: در این قسمت شما می توانید آدرس وب سایت برگذار کننده را مشخص نمایید.
۱۵- Email: در این بخش شما می توانید ایمیل برگذار کننده را مشخص نمایید.
۱۶- Add another organizer: در این بخش شما قادر خواهید بود اطلاعات یک برگذار کننده جدید را وارد نمایید.
۱۷- URL: در این بخش شما قادر خواهید بود وب سایت و یا آدرس صفحه توضیحات رویداد را مشخص نمایید.
۱۸- Currency Symbol: در این قسمت شما شما می توانید موقعیت نمایش نماد ارز را مشخص نمایید.
۱۹- Cost: در این بخش شما می توانید هزینه رویداد را مشخص نمایید.
بعد از اتمام فرایند ایجاد یک رویداد جدید در وردپرس، به بخش Event Options مراجعه نمایید تا تنظیمات نهایی موجود را به کمک هم به اتمام برسانیم.

بخش دوم افزودن رویداد

در این بخش چند گزینه وجود دارد. این گزینه ها به شرح موارد زیر می باشند:
Hide From Event Listings: در این بخش از تنظیمات قادر خواهید بود این رویداد را از لیست رویداد ها حذف نمایید.
Sticky in Month View: در این قسمت شما می توانید مشخص نمایید که این رویداد در ماه مهم می باشد یا خیر.
Feature Event: در این بخش شما می توانید ویژگی های رویداد را ذخیره نمایید.
بعد از اتمام تنظیمات لازم، این رویداد را منتشر نمایید. بعد از انتشار، یک رویداد جدید در تقویم موجود در وردپرس اضافه خواهد شد. همچنین باید برای هر رویداد، این مراحل را طی نمایید.

نتیجه گیری:
در این مقاله تمام گزینه های افزونه The Events Calendar که برای ایجاد رویداد و تقویم در وردپرس است را آموزش داده ایم تا بتوانید هر نوع رویدادی که می خواهید در سایت ایجاد کنید.

دانلود افزونه The Events Calendar برای ایجاد رویداد در وردپرس